Hogyan legyél energikusabb

//Hogyan legyél energikusabb

Hogyan legyél energikusabb

Te is gyakran gondolkodsz ezen a kérdésen? Sokszor érzed úgy, nem elég, hogy egy nap csak 24 órából áll? Rohanó világunkban nap mint nap egyre több kihívással kell szembenézünk. Estére kimerülünk és pont azt az időt nem tudjuk élvezni, amit magunkra fordíthatnánk, vagy szeretteinkkel tölthetnénk. Étkezéseinkre is egyre kevesebb figyelmet fordítunk, pedig néhány apró trükkel sokat tehetünk azért, hogy energikusabbnak érezzük magunkat.

1. Igyunk egy pohár vizet mielőtt elindul a napunk!

Testünk körülbelül 70%-a víz, zavartalan működéséhez fontos a megfelelő hidratáltság. Elegendő folyadékbevitellel javíthatjuk vérkeringésünket, így az agyműködésünket is.

2. Reggelizzünk!

Még ha olykor nehéznek is tűnik megoldani, igyekezzünk mindig időt szakítani a reggelire. Hogyha teljes értékű reggelivel kezdjük a napot, energikusan láthatunk neki feladataink elvégzéséhez. Aki kihagyja a reggelit, később a nap folyamán hajlamos energiadúsabb ételeket fogyasztani, ami növeli az elhízás esélyét. Még egy jó hír, azok, akik rendszeresen reggeliznek, kevesebbszer lesznek betegek.

3. Válasszunk könnyű ételeket!

Ha könnyű ételeket választunk, étkezés után nem érezzük magunkat elnehezültnek, ugyanakkor a tápláló ételekkel, energiával töltekezhetünk fel. Egy kiegyensúlyozott étkezés tartalmaz teljes értékű gabonát, sovány fehérjét, esszenciális zsírokat és rostokban, vitaminokban gazdag zöldségeket vagy gyümölcsöket.

4. Együnk gyakran!

Amikor éhesek vagyunk, kevésbé tudunk koncentrálni feladatainkra, ingerültek leszünk. Viszont, ha 3-4 óránként eszünk valamit, egyenletesen látjuk el szervezetünket tápanyaggal, egészséges szinten tarthatjuk anyagcserénk. Így javíthatjuk koncentrálóképességünket, elkerülhetjük, hogy kimerültnek érezzük magunkat.

5. Kerüljük a túlevést!

Együnk annyit, amennyi éppen elég. Sokszor hiába érezzük, hogy jóllaktunk, szemünk még többet kíván egy finom ételből. Gyakran előfordul az is, hogy nem hagyunk elég időt az étkezésre, gyorsan eszünk, így a szervezetünknek sem jut elég idő arra, hogy kialakuljon a jóllakottság érzése. Hogyha lassabban eszünk és megállunk, mikor kezdünk jóllakni, elkerülhetjük a túlevést, így étkezés után nem érezzük magunkat elnehezültnek és a gyomrunkat is kíméljük.

6. Nassoljunk egészségesen!

Ha tehetjük, ne hagyjuk ki a kisétkezéseket. A tízórai és uzsonna képeznek hidat a fő étkezéseink között, fontos hogy ezekben a köztes időben feltöltsenek energiával a következő főétkezésig. Válasszunk például gyümölcsöket, olajos magvakat, tejtermékeket (joghurt, kefir), vagy müzli szeletet.

7. Ne igyunk túl sok kávét!

A kávé, bár ideig-óráig felpörget, hatása 1-2 óra alatt elmúlik és utána erősebben tér vissza a fáradtság érzete. A koffeinhez idővel hozzászokik a szervezetünk és már nem érjük el ugyanazt a hatást egy kávéval, mint korábban. Napi 2-3 kávénál többet nem ajánlott fogyasztani.

Persze semmilyen praktikával nem helyettesíthetjük a megfelelő mennyiségű és minőségű alvást. Étrendünkkel azonban nagyban hozzájárulhatunk, ahhoz, hogy jó kedvűen, energikusan teljenek mindennapjaink.

Szilvi kicsiMagyarvári Szilvia

dietetikus és táplálkozási szakértő

 

 

 

By | 2017-06-16T14:44:34+00:00 december 21st, 2015|Tudatos életmód|0 Comments

Szerző:

Az Énidő az önmagadra szentelt idő, ezek az írások és videók pedig lehetséges inspiráció Neked! Én alkotásként élem meg az Énidő üzeneteinek átadását, formába öntését, tapasztalataim gyűjtését. Olyan, számomra hiteles szakértőket mutatok be, akiktől én is tanultam és tanulok a mai napig is. Tartozz a közösségünkhöz és találd meg a saját utadat, a saját Énidődet!